Email od mého klienta /only Czech Version

Je to krásný pocit, když k vám příjde na terapii klient dosti stažený a odchází rozžářený. A když vám ještě napíše tak upřímná slova, je to radost pracovat. Děkuji a email s klientovým svolením uvádím níž. Třeba je víc mužů, které delší dobu něco vnitřně trápí a prozatím nenašli odvahu si o tom s někým popovídat. Dodávám, že klient, aniž bychom to čistili se následně účastnil maratonu a zlepšil oproti předešlému roku o 350% 🙂 S čistou hlavou jde všechno mnohem lépe.

Email od mého klienta

Přeji krásné sobotní dopoledne,

sedím tak doma, poslouchám hudbu a odpočívám na večerní běh. Uteklo o něco více než týden od našeho setkání. Říkám si a přemýšlím o tom, co všechno se v průběhu celého toho týdne událo a co mám aktuálně v hlavě. Budu upřímný, že naše setkání ve mě zanechalo obrovské množství otázek o tom, jakým způsobem vlastně funguji. Myšleno aktuálně v dobrém slova smyslu. Jak jsem ti řekl, jsem pragmatik. Nicméně po 4 hodnách přemýšlení a zamýšlení nad souvislostmi jsem si musel připustit, že opravdu existuje řada souvislostí, které jsem si nehodlal přiznat a o kterých jsem ani netušil, nicméně mají obrovský vliv na mé fungování dnes. Cítím se o něco lépe, …..(pozn. redakčně zkráceno vzhledem k osobním údajům….) Uklidnil jsem se více, než jsem byl. Dnes ráno, když jsem se probudil, měl jsem opět stažený žaludek. A zamýšlel jsem se nad tím vlastně proč. To, že ji dnes uvidím? To, že bych chtěl vyhrát? To, že bych chtěl být lepší než ona a dokázat jí, že jsem také schopen něco dokázat? To, že se chci ukázat před sebou? Zvláštní, tolik otázek a vlastně naprosto nejasná odpověď. Tak jsem se rozhodl přijmout to, že ji uvidím, že mi možná bude smutně, že bude třeba lepší než já, že je šťastná. Opět jsem se o něco uklidnil. Chtěl bych primárně překonat sám sebe, dokázat si, že jsem netrénoval zbytečně, zaběhnout svůj nejlepší čas, bez ohledu na to ostatní. Vím, že to bude vnitřně těžké, ale pokusím se s tím zabojovat. Možná i další posun v mém životě a překonání sebe sama. V týdnu jsem napsal i svému tátovi, že bych se s ním rád v květnu sešel. Odepsal mi s tím, abych mu navrhl případný termín. Tedy i po 11 letech mlčení jsem se rozhodl otevřít i tuto skříňku.

Kristíno, chtěl bych ti poděkovat. Mám před sebou ještě velký kus cesty, nicméně reálně vím, že naše cesta končí až v jednom okamžiku, který máme v životě všichni stejný, takže je to vlastně správně. Jsi velmi citlivá a vnímavá. Myslím, že v tvém případě toto není “pouze” o metodě RUŠ, ale o tvé celkové empatii a všem, co do toho ze sebe vkládáš. A věř mi, není toho málo. Přeji ti, aby tvůj život byl nadále naplněn vnitřním klidem, tím, co jsi schopna ze sebe vyzařovat, ačkoliv i ty můžeš mít a zřejmě máš svá trápení.

Přeji ti hezký den, plný úsměvu jen.

klient na terapii, manažer (pozn. nepoužívám u referencí jmená klientů, i když k tomu dají své svolení) Kristina Terapeutka Metody RUŠ

PS: Potřebujete s něčím poradit? Napište mi.