KMACADEMY jde do detoxu

1 DEN: Tak jsem se nechala inspirovat okolím a jdu to toho taky – 10ti denní očista těla.

Je mi 48 let a dnes začínám můj první detox neboli půst. V minulých letech by mě k tomu vážně nikdo nedostal. Byla jsem absolutní “proti půstový” člověk. Jídlo a hlavně mé oblíbené dvojité espresso prostě miluji! Ted’ nastala ve mě změna. Jsem opravdu zvědavá, co se bude dít. Zatím se neděje nic zvláštního…No, moc ráda bych si dala to espresso..

Můj cíl: Mít čisté a vitální tělo, jasnost v mysli a rozhodování se, vnitřní pohodu a radost ze života.

2 DEN: Detoxikační příznaky pomalu přicházejí – ráno menší únava, občas přes den pobolí záda a pocit’uji víc zimu. Krásně mi vycházejí emoce na povrch, které si mohu hned zpracovat:) PS: Už se mi začína mysl ubírát na krásně křupavé výdatní jídlo, musím si počkat  -11 dnů.

3 – 4-  5 –  6 DEN: Třetí den u vstávání jsem měla závratě, které ale našteštî po užití špetky soli zmizely. Bolesti zad neboli hexenšusu se výrazně posílily. V noci jsem marně hledala polohu na spaní, ve které by to tak příšerně nebolelo. Čtvrtý den jsem si bolesti zpracovala technikou, kterou používám. Zůstaly jen minimální. Statistiky uvádejí dobu rekonvalescence u hexenšusu 1 a 6 týdnů. Jsem ráda, že jsem si to mohla zpracovat tak rychle a snadně a bez toho abych musela půst přeřušit. Páty den se mi vyplavaly na povrch další hlubší emoce, které po zpracování, přinesly nádherný vnitřní klid. Odpoledního sluníčka jsem si krásně užívala. Sem a tam pocituji hlad, který ale odezní vypítím čerstvé citronády. Dnes je můj šestý den, plánují výlet, tak se zvědavá jak to tělo zvládně, když je 6 dnů bez jídla.

7 DEN: Ups…Dnes byl nejkritičtější den ze všech. Myslela jsem, že jsem dosáhla své maximum. Celé dopoledne jsem pocitovala velice nepříjemný kolapsový stav, který ale občas mám i mimo půstu, když delší dobu málo spím a mám hlad. Odpoledne jsem měla obrovskou chut’ na špagety, nebo se prostě do nečeho zakousnout. Do dnešního dne mám vypito 55,5 sklenic čerstvě připravené citronády. Jěšte že mám techniku, kterou používam na odstranení svých bloků, takže jsem si to mohla opět zpracovat. Těším se, co mi přinese zítřek.

8 DEN: V noci jsem se vzbudila na jemné cukání v prstech na nohou i na rukou. To se může dít, když má tělo nedostatek vitamínu B12. I když to není součástí detoxikačního plánu, užila jsem prášek spiruliny, která ho obsahuje a bylo to opět v pohodě. Ráno jsem pociťovala mirnou slabost. Oba tělesné problémy jsem si zpracovala technikou, kterou používám. A pak už jsem měla hezký pohodový den

9 DEN: Moc príma den. Stihla jsem i velikonoční úklid

10 DEN: Byl nádherný den. Zítra začínám s přechodem t.j. dva dny na ovocných štavách, třetí den ovoce / zelenina a čtvrtý, když bude vše v pořádku začnu jíst normální jídlo:)

13 DEN konec půstu: Dávam si prvé jídlo – ovoce na oběd.

HURRA! Úspěšně jsem ukončila celkem 13 dní půstu – bez jídla:) A to jsem si 2 dny před začátkem půstu vážně myslela, že to nedám. Vždyt’ to přece není možné být bez jídla, umřu atd’. Jsem vděčná metodě RUŠ, která mi pomohla zpracovat tyto bloky a i překonat občasné krušné chvilky během půstu. Moje doporučení pro ty, kteří se taky chystají na svůj první půst: Vyhrad’te si na to prostor a dělejte to ve skupině mimo svého domova. Bude pro vás ve skupině jednodušší překonávat menší krize, které se objeví a nebude vás to lákat na dobroty z domácího přostředí. Nebojte se, čas, který do toho dáte se vám vráti. A nezapomeńte po skončení půstu, alespoń týden, jíst minimální porce, než si žaludek opět zvykne na jídlo:-) Přeji úšpěšní detox těla a mysli. A já se těším nań zas někdy příšte. Tentokrát už ale né o velikonocích.

kristína macková

zakladatelka KMACADEMY